Kablosuz kulaklık, fabrika gezi kulaklığı | tcontec,kablosuz fabrika gezi kulaklık,infoport,kablosuz dinleme,kablosuz kulaklık,fabrika gezi,tur operatörü dinleme,kablosuz kulaklık sistemleri

t-03-24-RX, kablosuz alıcı, kablosuz ses aktarımı, ses vericisi, tour guide, infoport, rehber kulaklığı, rehber sistemi, turist sistemi

Mini kablosuz kulaklık

Bir imalatçı olarak; tour guide, infoport adlarıyla bilinen, rehber dinleme sistemi, rehber kulaklığı, tur rehberleri için kablosuz dinleme sisteminde gelinebilecek son nokta olduğunu, ürünü ayrıntılı olrak incelediğinizde görebileceğinizi iddia edebiliriz.

Kablosuz ses aktarım ihtiyacını karşılayan diğer ürünlerde, dinleyicilerin taşıdığı bir ses alıcı ünitesi ve buna bağlı, tekli veya çiftli bir kulaklık olması gerekiyor. Ancak, yeni mini portatif kablosuz kulaklık sadece resimde gördüğünüz üniteden oluşmaktadır.

Uygulama alanına göre, öğrenciler, turistler, misafirler, simultane çeviri kulaklığına ihtiyaç duyan dinleyiciler, misafirler sadece bu üniteyi takarak, konuşmacıyı, tercümanı dinleyebilirler.

Kullanım alanları

Satın al

Merak edilenler
Pil durumu
Pil ürün içine imalat aşamasında yerleştirilmeden önce şarj ve sağlamlık testine tabii tutulmaktadır. Standart olarak 4 saat içinde tamamen şarj olmakta, bunun karşılığında yaklaşık 9 saat hiç durmadan çalışabilmektedir. Biz, pil'in üreticisi değiliz. Ancak partnerimiz pil üreticisi yaklaşık 3 yıl kullanım ömrü vermekte buna karşılık ürünler 2 yıl sorgusuz sualsiz değiştirilme garanti altında satışa sunulmaktadır.
İletim mesafesi
Vericiye bir Mp3 bağladık, sabit tuttuk, açık alanda 120metre mesafeden Mp3 cihazındaki müziği dinledik.
Mp3'den ayırdık ve ense tipi mikrofon bağladık. Konuşan teknik arkadaşımızın sesini 120metre mesafeden net olarak dinledik.
Bu mesafenin yeterli olup olmadığı , uygulamalarda özellikle kiralama operasyonlarında daha net olarak anlaşılıyor. Gözlemlerimize güvenerek konuşmacı ile dinleyiciler arasındaki mesafenin en fazla 40metre olduğunu söyleyebiliriz.
Buradaki dikkat edilmesi gereken ayrıntı, hem verici ünitesi ( konuşmacı ), hem alıcı ünitesi ( dinleyici ), hareket halindeyken sesin kesilmesi kopması gibi durumların olmamasıdır. Çift PLL teknolojisini sistemlerde bu sebeple kullandık.
Parazit, sarkma olur mu?
Sistem 2.4Ghz gibi çok yüksek bir frekansta çalışmaktadır.
RF değil DATA transmisyonu üzerinden yapılandırılmıştır. Bu sebeple ; dışarıdan bir gürültünün, başka bir cihazdan kaynaklanan sarkma ve parazitin etkilemesin teknik olarak mimkün değildir.
Test aşamasında; verici ünitesinin yanına arama yapan bir cep telefonu yaklaştırdık. Duymayı beklediğimiz TIK TIK TIK sarkma sesini işitemedik. Cep telefonu hiç bir şekilde etkilemedi.
Test aşamasında ; Fabrikada bulunan bir makina çalışırken, o makinayı besleyen trafo-kontrol panelinin yanına giderek verici ünitesini çalıştırdık. Uzaktan dinleme yaptığımızda hiç bir parazit ve etkileme duyulmadı. Hatta, dinleme yaparken verici ünitesini trafo ve makinanın yanında gezdirdik, kulaklıklarımıza konuşmacı sesinden başka bir şey gelmedi.
Turistik bir bölgede
Her alıcı ünitesi, üretim aşamasında hazırlanan verici ünitesine sabitlenmektedir. Bu sebebple aynı sistemi kullanan farklı bir rehberin sesinin karışmasına imkan yoktur. Her rehber kendine ait özel bir frekanstan yayın yapmaktadır. Bu şeklide aynı anda aynı mekanda bulunan karma gruplar, sadece kendi rehberlerinin sesini duyarlar.
Simultane kulaklık
Aynı sistem, kongre seminer, sempozyum gibi toplantı etkinliklerinde ihtiyaç duyulan simultane çeviri sisteminin bir parçasıdır. Verici ünitesi organizasyondaki terman ünitesine bağlanabilmekte, dinleyiciler bu ürünü takarak tercümanın sesini çok net bir şekilde duyabilirler.
Daha fazlası
Dinleyici-misafirlerin taşıyacağı, vericiden gelen sesi kulaklıkla dinlenmesine olanak veren sistemin bir parçasıdır. Diğer alıcı ünitelerinden farkı alıcı ünitesiyle kulaklık tümleşik, tekbir parçadır.

Katılımcı, dinleyiciler geziye başlamadan önce taktıkları tcontec kablosuz alıcı+kulaklık ünitesinden gelen sesi dış mekan seslerinden etkilenmeden dinleyebilir, ses ayarı yapabilirler. Kablosuz kulaklık son derece hafif ve takan kullanıcıyı rahatsız etmeyecek özel donanımlarla tasarlanmıştır. Cihaz üzerindeki kullanışlı istasyon bulma düğmesi, mikro işlemci ile kontrol edilen devrenin iletim frekansını mümkün olan en iyi alım ve üstün ses kalitesi için optimum olarak ayarlamasını sağlar.

Özel şarj çantasında veya mini usb soketiyle, en fazla 4 saat içinde tamamen şarj olmakta, bunun karşılığında yaklaşık 9 saat hiç durmadan yayın yapabilmektedir.

 

tcontec, tour guide, infoport alıcı ünitesi

KULLANMASI GERÇEKTEN ÇOK BASİT

Tek yapılması gereken, cihazın üzerindeki aç-pakat düğmesini ON konumuna getirmek ve V+, V- butonlarıyla istediğiniz ses seviyesini ayarlamaktır.
Cihazın açık olduğunu belirten bir ışık, sinyal aldığını gösteren ışık göstergesi, ayrıca pil durumunu gösteren ışık göstergesi bulunmaktadır.

Teknik veriler
RF IC Frekans aralığı
: 2400—2524MHz digital ( Yasal izin gerektirmez)
Kanal sayısı
: Standart olarak 83 kanal üretiyoruz. Ancak özel projeler için kanal sayısı sınırı yoktur.
... ücret ve/veya bildirim zorunluluğundan muaf
... aynı anda 83 ayrı konuşmacı yayında !
çalışma gerilimi
: Kendi içinde özel imalat, dahili 3.7, 800mA Li-ion pil 
Impedance : 32Ω
Frequency response : 20Hz-20KHz
Şarj süresi
: En fazla 4 saat ( test edildi )
Şarj şekli
: DC adaptör veya Şarj çantası veya Araç şarj fişi ile, Micro Usb ile
Aktif çalışma süresi
: 9 saat. ( test edildi )
Veri hızı
: 2Mpbs
Kanal aralığı
: 4Mhz ( Kanal sayısına göre değiştirilebiliyor )
Frekans kararlılığı
: +156 Khz
Giriş seviyesi
: Maksimum 1Vrms
THD
: 0.8%@1kHz
Ses kalitesi
: 44.1khz, 64kHz, 16 bit ( Standart 16K dijital olarak ayarlanabiliyor. )
Ulaşılan uzaklık
: 120 metre açık alan ( test edildi )
 

Tüm ürünlerde tip değişimi yapılabilir.Standart olarak teknik özelliklerin sabit değerlerde olmasının yanında ünitelerin renk ve tip değişikliği olabilir. Satın alma veya kiralama talebinizden önce DEMO isteğinde bulunabilirsiniz.


t-RX-24-1 Mobil kablosuz ses alıcısıyla birliktte kullanılan ürünler

kablosuz ses alıcı ünitesi, rehber kulaklığı, fabrika gezi kulaklığı, simultane kulaklık   t-02-24-TX | Kablosuz ses verici ünitesi
Ssunumu yapan konuşmacının sesinin dışarıdaki gürültüden etkilenmeden, kulaklıklara iletilmesini sağlayan verici ünitesidir.

t-02-24-RX | Kablosuz ses alıcısı ve tümleşik kablosuz kulaklık ünitesiyle ilgili dökümanları aşağıdaki linklerden indirip inceleyebilirsiniz.


  Dosya   Boyut
t-RX-24-1 | Broşür   t-RX-24-1, tur rehberi dinleme, rehber kulaklığı, rehber mikrofonu, kablosuz kulaklık, kulakiçi kulaklık, simultane kulaklık, mini, ayasofya, infoport, tour guide - kulaklık sistemi broşür   Hazırlanıyor
t-RX-24-1| Kullanma klavuzu   t-RX-24-1, tur rehberi dinleme, rehber kulaklığı, rehber mikrofonu, kablosuz kulaklık, kulakiçi kulaklık, simultane kulaklık, mini, ayasofya, infoport, tour guide - kulaklık sistemi kullanma klavuzu   Hazırlanıyor

Back to top