t-03-24-RX, kablosuz alıcı, kablosuz ses aktarımı, ses vericisi, tour guide, infoport, rehber kulaklığı, rehber sistemi, turist sistemi

Kablosuz ses alıcı ünitesi

Turist rehberini dinlemek üzere turistlerin taşıdıkları, kendisine bağlı kulaklıkla direk konuşmacı rehberi veya bir sınıf içinde öğretmenin sesini veya okul dışındaki bir etkinlikte eğiticinin sesini, veya kongre, seminer, sempozyum gibi toplantı etkinliklerinde katılımcıların simultane çeviri yapan tercümanları veya direk salonu kablosuz olarak dinlemelerini sağlayan, tour guide, infoport adlarıyla anılan kablosuz simultane sistem, simultane kulaklığı veya rehber kulaklık sisteminin alıcı ünitesidir. Sadece gezi etkinliklerinde değil sabit bir ses yayınını uzaktan dinlemek içinde kullanılabilir.

Tek başına birşey ifade etmez. Fabrika paketi içinde, Turizm paketi içinde, Eğitim paketi içinde ve Simultane sistem paketi içinde bulunan bir ünitedir. Bu paketlerin içinde kullanım alanına göre 10..20..30..sınırsız sayıda olabilir.

Kullanım alanları

Satın al

Merak edilenler
Pil durumu
Pil ürün içine imalat aşamasında yerleştirilmeden önce şarj ve sağlamlık testine tabii tutulmaktadır. Standart olarak 4 saat giçinde tamamen şarj olmakta, bunun karşılığında yaklaşık 9 saat hiç durmadan çalışabilmektedir. Biz, pil'in üreticisi değiliz. Ancak partnerimiz pil üreticisi yaklaşık 3 yıl kullanım ömrü vermekte buna karşılık ürünler 2 yıl sorgusuz sualsiz değiştirilme garanti altında satışa sunulmaktadır.
İletim mesafesi
Vericiye bir Mp3 bağladık, sabit tuttuk, açık alanda 120metre mesafeden Mp3 cihazındaki müziği dinledik.
Mp3'den ayırdık ve ense tipi mikrofon bağladık. Konuşan teknik arkadaşımızın sesini 120metre mesafeden net olarak dinledik.
4 katlı olan ofisimizin en üst teras katında bulunan vericiyi sabitledik ve alıcı ile alt kaltlara inmeye başladık. giriş katında ses kesildi. Aradaki mesafeyi yaklaşık 80metre olarak hesapladık.
Bu mesafenin yeterli olup olmadığı , uygulamalarda özellikle kiralama operasyonlarında daha net olarak anlaşılıyor. Gözlemlerimize güvenerek konuşmacı ile dinleyiciler arasındaki mesafenin en fazla 40metre olduğunu söyleyebiliriz.
Buradaki dikkat edilmesi gereken ayrıntı, hem verici ünitesi ünitesi ( konuşmacı ), hem alıcı ünitesi ( dinleyici ), hareket halindeyken sesin kesilmesi kopması gibi durumların olmamasıdır. Çift PLL teknolojisini sistemlerde bu sebeple kullandık.
Parazit, sarkma olur mu?
Sistem 2.4Ghz gibi çok yüksek bir frekansta çalışmaktadır.
RF değil DATA transmisyonu üzerinden yapılandırılmıştır. Bu sebeple ; dışarıdan bir gürültünün, başka bir cihazdan kaynaklanan sarkma ve parazitin etkilemesin teknik olarak mimkün değildir.
Test aşamasında; verici ünitesinin yanına arama yapan bir cep telefonu yaklaştırdık. Duymayı beklediğimiz TIK TIK TIK sarkma sesini işitemedik. Cep telefonu hiç bir şekilde etkilemedi.
Test aşamasında ; Fabrikada bulunan bir makina çalışırken, o makinayı besleyen trafo-kontrol panelinin yanına giderek verici ünitesini çalıştırdık. Uzaktan dinleme yaptığımızda hiç bir parazit ve etkileme duyulmadı. Hatta, dinleme yaparken verici ünitesini trafo ve makinanın yanında gezdirdik, kulaklıklarımıza konuşmacı sesinden başka bir şey gelmedi.
Hassasiyet durumu
Verici ünitesinde üretim aşamasında belirlenen( siparişe-kullanım alanına göre belirlenerek ) ayarlanan iki farklı hassaisiyet konumu vardır.
Eğer hassasiyet açık ise ; Evet, sadece konuşmacı sesi değil ortam sesi de mikrofon tarafından kapılmakta ve alıcı kulaklıklara ulaşmaktadır.
Eğer hassasiyet kapalı ise ; Hayır, konuşmacının ağzı önündeki 20cm'lik çap alan içindeki ses alıcılara ulaşır, bu çap'ın dışında kalan hiçbir ses mikrofon tarafından kapılmaz, yakalanmaz, alınmaz ve kulaklıklara taşınmaz.

Daha fazlası

tcontec, tour guide, infoport alıcı ünitesi

Turist gezdirirken, , fabrika içinde gezerken, okul-sınıf-eğitimde, öğrenci-dinleyici-misafirlerin taşıyacağı, kendisine kablosuz olarak gelen sesi kulaklıkla dinlenmesine olanak veren sistemin bir parçasıdır.

Katılımcı, dinleyiciler geziye başlamadan önce taktıkları tcontec kablosuz alıcı+kulaklık ünitesinden gelen sesi dış mekan seslerinden etkilenmeden dinleyebilir, ses ayarı yapabilirler. Kablosuz ses dinleme alıcı + kulaklık ünitesi son derece hafif ve takan kullanıcıyı rahatsız etmeyecek özel donanımlarla tasarlanmıştır. Katılımcılar, duvarlardan dahi geçebilen yüksek frekanslı kablosuz aktarımla, uygulamaya göre portatif vericiden gelen sesi veya sabit ses vericisinden gelen sesi dinleyebilirler. Cihaz üzerindeki kullanışlı istasyon bulma düğmesi, mikro işlemci ile kontrol edilen devrenin iletim frekansını mümkün olan en iyi alım ve üstün ses kalitesi için optimum olarak ayarlamasını sağlar. Farklı kulaklıklar takılarak etkinliğe uygun sonuçlar alınabilir.


Bir video konferans yapılırken, internet üzerinden yayın yapacak ekipmanlarla, kişilerin bulunduğu oda arasında kablosuz ses aktarımı yapılabilir veya bir ortam son derece hassas bir şekilde uzaktan dinlenebilir. Kulaklık çıkışı aynı zamanda LINE olarak bilinen düşük seviyede sinyal çıkışıdır. Uygulama alanına göre isternirse cihaz bir power amfiye, bir miksere veya aktif hoparlöre bağlanabilir.

tcontec, tour guide sistemi, receiver, kablosuz ses alıcı ünitesi teknik özellikleriörneğin ;
Bir video konferans yapılırken, internet üzerinden yayın yapacak ekipmanlarla, kişilerin bulunduğu oda arasında kablosuz ses aktarımı yapılabilir veya bir ortam son derece hassas bir şekilde uzaktan dinlenebilir.
Kulaklık çıkışı aynı zamanda LINE olarak bilinen düşük seviyede sinyal çıkışıdır. Uygulama alanına göre isternirse cihaz bir power amfiye, bir miksere veya aktif hoparlöre bağlanabilir.

Tümleşik 3.7V Li-ion pil içindedir. Ayrıca pil değiştirme derdi yoktur. En fazla 4 saat içinde tamamen şarj olmakta, bunun karşılığında yaklaşık 12 saat hiç durmadan yayın yapabilmektedir.

tcontec, tour guide, infoport verici ünitesi

Bir fuar standında ( stand ne kadar büyük olursa olsun ), yayınlanacak müzik, sesin, stand içinde farklı yerlere yerleştirilen hoparlöre aktarılması kablosuz gerçekleşecek.
Veya, bir toplantı etkinliğinde, organizasyonun yapıldığı mekanda fuaye alanında yayınlanacak ses için ayrıca ekipman kurulmasına gerek kalmadan, daha önce kurulmuş reji-kontrol masasından fuaye alanuında bulunan hoparlörlere ses yayını yapılabilir. Üstelik kablosuz.

 

KULLANMASI GERÇEKTEN ÇOK BASİT

Tek yapılması gereken, ses çıkış konnektorune kulaklık veya uygulamaya göre ara kablo bağlantısı takmaktır. Hepsi bu.
Cihazın açık olduğunu belirten bir ışık, sinyal verdiğini gösteren ayrı bir ışık ve hangi kanaldan yayın yaptığını belirten dijital bir göstergesi bulunmaktadır.

 

Teknik veriler
RF IC Frekans aralığı
: 2400—2524MHz digital
Kanal sayısı
: Standart olarak 20 kanal üretiyoruz. Ancak özel projeler için kanal sayısı sınırı yoktur.
... ücret ve/veya bildirim zorunluluğundan muaf
... aynı anda 20 ayrı konuşmacı yayında !
çalışma gerilimi
: Kendi içinde özel imalat, dahili 3.7, 1400mA Li-ion pil 
çektiği akım
: Maksimum 40 mA
Şarj süresi
: En fazla 2 saat ( test edildi )
Şarj şekli
: DC adaptör veya Şarj çantası veya Araç şarj fişi ile
Aktif çalışma süresi
: Maksimum güçte hiç durmadan 9 saat. ( test edildi )
Ses çıkış
: 3.5mm 40mW 32R, 60mW 16R
çalışma sıcaklığı
: -15, 65 ℃
Veri hızı
: 2Mpbs
Kanal aralığı
: 4Mhz ( Kanal sayısına göre değiştirilebiliyor )
Frekans kararlılığı
: +156 Khz
Giriş seviyesi
: Maksimum 1Vrms
THD
: 0.8%@1kHz
 
: Yüksek hassasiyet gerektiren uygulamarda 20dB. Bu çok yüksek bir mikrofon hassasiyeti sağlıyor. öyleki bie odadaki fısıltıları dahi duyabiliyor veya bir bebeğin çıkarttığı en küçük sesi işitebiliyorsunuz. Cihaz üzerinde taktile switch ile ayarlanabilir.
Ses kalitesi
: 44.1khz, 64kHz, 16 bit ( Standart 16K dijital olarak ayarlanabiliyor. )
   
Ağırlık
: 50 gram ( pil dahil )
Ulaşılan uzaklık
: 120 metre açık alan ( test edildi )
 

Tüm ürünlerde tip değişimi yapılabilir.Standart olarak teknik özelliklerin sabit değerlerde olmasının yanında ünitelerin renk ve tip değişikliği olabilir. Satın alma veya kiralama talebinizden önce DEMO isteğinde bulunabilirsiniz.


t-03-24-RX Mobil kablosuz ses alıcıysıyla birliktte kullanılan ürünler

kablosuz ses alıcı ünitesi, rehber kulaklığı, fabrika gezi kulaklığı, simultane kulaklık   t-02-24-TX | Kablosuz ses verici ünitesi
Rehber-öğretmen-konuşmacının sesinin yayınlanmasına imkan veren kablosuz ses aktarım ünitesidir
ense tipi küçük kulaklı, kablosuz kulaklık, fabrika için kulaklık, fabrika gezi kulaklığı fabrika gezi sistemi, gürültülü ortam kulaklığı   Ense tipi kulaklık
Mobil alıcı ünitesinden gelen sesin dinleyiciye duyurulması için özel olarak seçilmiş enseye takılan hafif kulaklık.....
kulaklık şarj sistemi, usb şarj çantası, tour guide system, kablosuz kulaklık, şarj ekipmanı   chrg-01-55 | Toplu şarj-taşıma çantası
Mobil alıcı ve verici ünitelerinin toplu şar edilebilmesi için gelişitirilmiştir. Aynı anda 50 adet ünite taşınabilir ve aynı anda şarj edilebilir.

t-03-24-RX | Kablosuz mobil ses alıcı ünitesiyle ilgili dökümanları aşağıdaki linklerden indirip inceleyebilirsiniz.


  Dosya   Boyut
t-03-24-RX | Broşür   t-03-24-RX | Mobil kablosuz ses alıcısı, rehber kulaklık sistemi broşür   Hazırlanıyor
t-03-24-RX | Kullanma klavuzu   t-03-24-RX | Mobil kablosuz ses alıcısı, rehber kulaklık sistemi kullanma klavuzu   Hazırlanıyor

Back to top