t-01-24-TX, kablosuz verici, kablosuz ses aktarımı, ses vericisi, tour guide, infoport, rehber mikrofonu, rehber sistemi, turist sistemi

Kablosuz ses verici ünitesi

Fabrika içinde sunum yapan, gürültülü ortamda üretim bandını ve diğer aktiviteleri anlatan konuşmacının, turişst gezisinde turistlere önemli kültür bilgilerini anlatan bir rehber, sınıf içinde yabancı dil dersi anlatan bir öğretmen, okul dışında kültürel bilgi birikimini öğrencilere aktaran bir eğitmenin taşıdığı ve kendisine bağlı mikrofon ile sesi kablosuz olarak yayınlayan, tour guide, infoport adlarıyla bilinen kablosuz ses verici ünitesidir. Sadece konuşmacı odaklı değil, uygun ara kablo ile bir MP3, bir bilgisayar veya ses çıkışı olan tüm birimlere bağlanarak sesin kablosuz olarak yayınlanmasına imkan verir.

Tek başına birşey ifade etmez. Fabrika paketi içinde, Turizm paketi içinde, Eğitim paketi içinde ve Simultane sistem paketi içinde bulunan bir ünitedir. Bu paketlerin içinde kullanım alanına göre 1 adet, 2 adet... olabilir.

Kullanım alanları

Satın al

Merak edilenler
Pil durumu
Pil ürün içine imalat aşamasında yerleştirilmeden önce şarj ve sağlamlık testine tabii tutulmaktadır. Standart olarak 4 saat giçinde tamamen şarj olmakta, bunun karşılığında yaklaşık 9 saat hiç durmadan çalışabilmektedir. Biz, pil'in üreticisi değiliz. Ancak partnerimiz pil üreticisi yaklaşık 3 yıl kullanım ömrü vermekte buna karşılık ürünler 2 yıl sorgusuz sualsiz değiştirilme garanti altında satışa sunulmaktadır.
İletim mesafesi
Vericiye bir Mp3 bağladık, sabit tuttuk, açık alanda 120metre mesafeden Mp3 cihazındaki müziği dinledik.
Mp3'den ayırdık ve ense tipi mikrofon bağladık. Konuşan teknik arkadaşımızın sesini 120metre mesafeden net olarak dinledik.
4 katlı olan ofisimizin en üst teras katında bulunan vericiyi sabitledik ve alıcı ile alt kaltlara inmeye başladık. giriş katında ses kesildi. Aradaki mesafeyi yaklaşık 80metre olarak hesapladık.
Bu mesafenin yeterli olup olmadığı , uygulamalarda özellikle kiralama operasyonlarında daha net olarak anlaşılıyor. Gözlemlerimize güvenerek konuşmacı ile dinleyiciler arasındaki mesafenin en fazla 40metre olduğunu söyleyebiliriz.
Buradaki dikkat edilmesi gereken ayrıntı, hem verici ünitesi ünitesi ( konuşmacı ), hem alıcı ünitesi ( dinleyici ), hareket halindeyken sesin kesilmesi kopması gibi durumların olmamasıdır. Çift PLL teknolojisini sistemlerde bu sebeple kullandık.
Parazit, sarkma olur mu?
Sistem 2.4Ghz gibi çok yüksek bir frekansta çalışmaktadır.
RF değil DATA transmisyonu üzerinden yapılandırılmıştır. Bu sebeple ; dışarıdan bir gürültünün, başka bir cihazdan kaynaklanan sarkma ve parazitin etkilemesin teknik olarak mimkün değildir.
Test aşamasında; verici ünitesinin yanına arama yapan bir cep telefonu yaklaştırdık. Duymayı beklediğimiz TIK TIK TIK sarkma sesini işitemedik. Cep telefonu hiç bir şekilde etkilemedi.
Test aşamasında ; Fabrikada bulunan bir makina çalışırken, o makinayı besleyen trafo-kontrol panelinin yanına giderek verici ünitesini çalıştırdık. Uzaktan dinleme yaptığımızda hiç bir parazit ve etkileme duyulmadı. Hatta, dinleme yaparken verici ünitesini trafo ve makinanın yanında gezdirdik, kulaklıklarımıza konuşmacı sesinden başka bir şey gelmedi.
Hassasiyet durumu
Verici ünitesinde üretim aşamasında belirlenen( siparişe-kullanım alanına göre belirlenerek ) ayarlanan iki farklı hassaisiyet konumu vardır.
Eğer hassasiyet açık ise ; Evet, sadece konuşmacı sesi değil ortam sesi de mikrofon tarafından kapılmakta ve alıcı kulaklıklara ulaşmaktadır.
Eğer hassasiyet kapalı ise ; Hayır, konuşmacının ağzı önündeki 20cm'lik çap alan içindeki ses alıcılara ulaşır, bu çap'ın dışında kalan hiçbir ses mikrofon tarafından kapılmaz, yakalanmaz, alınmaz ve kulaklıklara taşınmaz.

Daha fazlası

Turist gezdirirken, fabrika içinde gezerken konuşmacı-rehber olarak görevli kişinin taşıyacağı, kendine bağlı olan mikrofon üzerinden gelen sesin kablosuz yayınlanmasını sağlayan sistemin bir parçasıdır.

100 metre alan içinde yayın yapması bizzat uygulama alanında test edilerek edinilmiştir. Muadillerine göre farklı özelliklere sahiptir. Çoğu verici ünitesi pil'i ya iki adet AA pil kullanır yada 9V pil ile çalışmaktadır. Ancak tcontec, mobil ses verici ünitesi ( tour guide sistemi ) 3.7V Lityum iyon pil kullanır. Bu özellik sayesinde boyut olarak daha küçük ve daha uzun ömürlü pil tüketimine sahiptir.


Akustik karışma olmadan çalışan güvenilir iletişim sistemi tcontec ( tour guide infoport ) tur rehberi dinleme sisteminin portatif verici ünitesidir.

tcontec, tour guide sistemi, transmitter, verici ünitesi teknik özellikleriBu ünite konuşmacının  kulaklıklı mikrofon ünitesinden veya dvd, vcd, kamera, mp3 player, vhs video player gibi sabit kaynaktan gelen sesi alarak yaklaşık 150m mesafe içinde yayın yapar. Uygulamada tur rehberi, gezi operatörü standart ses tonunda konuşur ve kendi sesi bu  kablosuz ses aktarım ünitesiyle yayınlanır. Bu yayılım ortam şartlarına bağlı olsada genel olarak yaklaşık 100metre mesafe içinde 360derecelik alanı kapsar. Üzerinde kanal seçim anahtarı, pil durum led ışığı , sesin yayınlandığını gösteren led ışık mevcuttur.
Cihaz üzerinde headset denilen kafa tipi mikrofon ünitesi ( mikrofon ağız önüne gelir ) için giriş soketi, ayrıca yaka mikrofonu takılabilir, ayrıca mikrofon yerine dvd, vcv, cd player, mp3 player, mp4 gibi görüntü ve ses kaynaklarının bağlanabilmesine imkan veren soket girişi vardır. Bir ses kaynağı bağlanmadığı durumda çalıştırıldığında kendi içinde bulunan mikrofon devreye girer ve hassas ortam dinleme özelliği ile kablosuz el tipi telsiz mikrofon gibi kullanılabilir.

Tümleşik 3.7V Li-ion pil içindedir. Ayrıca pil değiştirme derdi yoktur. En fazla 4 saat içinde tamamen şarj olmakta, bunun karşılığında yaklaşık 9 saat hiç durmadan yayın yapabilmektedir.

tcontec, tour guide, infoport verici ünitesi

Bir fuar standında ( stand ne kadar büyük olursa olsun ), yayınlanacak müzik, sesin, stand içinde farklı yerlere yerleştirilen hoparlöre aktarılması kablosuz gerçekleşecek.
Veya, bir toplantı etkinliğinde, organizasyonun yapıldığı mekanda fuaye alanında yayınlanacak ses için ayrıca ekipman kurulmasına gerek kalmadan, daha önce kurulmuş reji-kontrol masasından fuaye alanuında bulunan hoparlörlere ses yayını yapılabilir. Üstelik kablosuz.

Verici ünitesi bu ve buna benzer kusursuz ses aktarımlarında kullanılmak üzere tasarlandı ve geliştirildi. İsterseniz insan sesini çok hassas bir şekilde yayınlayabilir, isterseniz sabit bir ses kaynağından alınan sesi yayınlayabilirsiniz.

tcontec, tour guide, infoport verici ünitesi

KULLANMASI GERÇEKTEN ÇOK BASİT

Tek yapılması gereken, mikrofonun ucunu cihaz üzerindeki sokete takmak. Hepsi bu.
Cihazın açık olduğunu belirten bir ışık, sinyal verdiğini gösteren ayrı bir ışık ve hangi kanaldan yayın yaptığını belirten dijital bir göstergesi bulunmaktadır.

 

Teknik veriler
RF IC Frekans aralığı : 2400—2483MHz digital
Kanal sayısı : Standart olarak 20 kanal üretiyoruz. Ancak özel projeler için kanal sayısı sınırı yoktur.
... ücret ve/veya bildirim zorunluluğundan muaf
... aynı anda 100 ayrı konuşmacı yayında !
Çıkış gücü : 5dBm - 20 dBm ( uygulama alanına göre programlanabiliyor )
Çalışma gerilimi : Kendi içinde özel imalat, dahili 3.7V, 2500mA Li-ion pil
Çektiği akım : Maksimum güçte 120mA
Şarj süresi : En fazla 4 saat ( test edildi )
Şarj şekli : DC adaptör veya Şarj çantası veya Araç şarj fişi ile
Aktif çalışma süresi : Maksimum güçte hiç durmadan 9 saat. ( test edildi )
Ses giriş : 3.5mm, line - mikrofon girişi.
Çalışma sıcaklığı : -15, 65
Modülasyon : GFSK
Veri hızı : 2Mpbs
Kanal aralığı : 4Mhz ( Kanal sayısına göre değiştirilebiliyor )
Frekans kararlılığı : +156 Khz
Giriş seviyesi : Maksimum 1Vrms
Giriş empedansı : 10 Kohm
Mikrofon kazancı : Sıradan mikrofonlar için 0dB
  : Yüksek hassasiyet gerektiren uygulamarda 20dB. Bu çok yüksek bir mikrofon hassasiyeti sağlıyor. Öyleki bie odadaki fısıltıları dahi duyabiliyor veya bir bebeğin çıkarttığı en küçük sesi işitebiliyorsunuz. Cihaz üzerinde taktile switch ile ayarlanabilir.
Ses kalitesi : 44.1khz, 64kHz, 16 bit ( Standart 16K dijital olarak ayarlanabiliyor. )
Ağırlık : 50 gram ( pil dahil )
Ulaşılan uzaklık : 120 metre açık alan ( test edildi )
 

Tüm ürünlerde tip değişimi yapılabilir.Standart olarak teknik özelliklerin sabit değerlerde olmasının yanında ünitelerin renk ve tip değişikliği olabilir. Satın alma veya kiralama talebinizden önce DEMO isteğinde bulunabilirsiniz.


t-01-24-TX Mobil kablosuz ses vericisiyle birliktte kullanılan ürünler

kablosuz ses alıcı ünitesi, rehber kulaklığı, fabrika gezi kulaklığı, simultane kulaklık   t-03-24-RX | Kablosuz ses alıcı ünitesi
Vericiden gelen sesi kablosuz alarak dinleyicilerin, dışarıdaki sesden etkilenmeden dinlemelerine imkan veren alıcı ünitesidir. Turistlerin rehberi i öğrencilerin öğretmeni dinlemeleri için bu ürünü taşımaları ve bu ürüne takılı kulaklıkları takmaları gerekir.
kablosuz kulaklık, fabrika için kulaklık, fabrika gezi kulaklığı fabrika gezi sistemi, gürültülü ortam kulaklığı   t-02-24-RX | Kablosuz ses alıcı ünitesi+kulaklık
Vericiden gelen sesi kablosuz alarak dinleyicilerin, dışarıdaki sesden etkilenmeden dinlemelerine imkan veren alıcı ünitesi ve kulaklık. Bu üründe ; kulaklık ile alıcı ünitesi ayrı değildir. Tek bir ürün hem alıcı hem kulaklık vazifesini görür. Fabrika gibi gürültülü ortamlarda kullanılmak üzere geliştirilmiştir. Dinleyici, misafirlerin dinleme yapabilmek amacıyla bu ürünü kafalarına takmaları yeterlidir.
hassas mikrofon, insan sesine duyarlı mikrafon, rehber mikrofonu, kablosuz mikrofon, telsiz mikrofon, ağız önüne gelen, headset   Ense tipi hassas mikrofon
Enseye takılan, konuşmacının sesinin alınıp yayınlanması için mobil vericiyle birlikte kullanılmak üzere seçilmiş, insan sesine duyarlı hassas mikrofondur.
kulaklık şarj sistemi, usb şarj çantası, tour guide system, kablosuz kulaklık, şarj ekipmanı   chrg-01-55 | Toplu şarj-taşıma çantası
Mobil alıcı ve verici ünitelerinin toplu şar edilebilmesi için gelişitirilmiştir. Aynı anda 50 adet ünite taşınabilir ve aynı anda şarj edilebilir.

t-01-24-TX | Kablosuz mobil ses verici ünitesiyle ilgili dökümanları aşağıdaki linklerden indirip inceleyebilirsiniz.


  Dosya   Boyut
t-01-24-TX | Broşür   t-01-24-TX | Mobil kablosuz ses vericisi, rehber mikrofon sistemi broşür   Hazırlanıyor
t-01-24-TX | Kullanma klavuzu   t-01-24-TX | Mobil kablosuz ses vericisi, rehber mikrofon sistemi kullanma klavuzu   Hazırlanıyor

Back to top